موفقیت-شریک واقعی کیه ؟

شریک واقعی کیه ؟

از قدیم‌الایام گفتن که شریک اگه خوب بود خدا یکی برای خودش می‌گرفت

1399/12/17
موفقیت-فرهنگ گفتمان

فرهنگ گفتمان

از وقتی گوشی‌های موبایل به جزء جدایی ناپذیر زندگی ما تبدیل شدن و اس‌ام‌اس جای تماس‌های تلفنی رو گرفت، میشه گفت بخش عمده‌ای از گفتگوهای بین فردی از بین رفت و جای خودش رو به متن‌های کوتاهی داد که لحن روشن و واضحی ندارن. حتماً برای شما هم پیش اومده که پیامی رو دریافت کرده باشید ولی دستگیرتون نشده باشه که منظورش چیه یا چی میخواد بگه؟!

1399/11/18
موفقیت-هفت خوان رهبری!

هفت خوان رهبری!

یه لحظه تصور کنید الآن که تابستونه و بستنی حسابی می‌چسبه، ما جلوی فروشگاه‌های لباسمون بستنی بفروشیم. به نظرتون شدنیه؟ قطعا‌‌ً میگید نه. هر کاری تخصص و بازار خودشو لازم داره و به هر قیمتی نمیشه پول درآورد.

1399/07/16
موفقیت- زمین بازی‌تون رو مشخص کنید!

زمین بازی‌تون رو مشخص کنید!

پدرم مدتها پیش گروهی رو بهم معرفی کرد که در بزرگترین شرکت‌های اینترنتی کشور کار کرده بودند. از من خواست که ایده‌شون رو بشنوم و کارشون رو برای سرمایه‌گذاری توسط هلدینگ بررسی کنم. منم به احترام پدر، برخلاف روال معمول که ایده‌ها از طریق مدیریت توسعه کسب و کار بررسی میشه و بعد به کمیته داوری میرسه، خودم این پروژه رو بررسی کردم.

1399/05/04
موفقیت-تجربیات شخصی از یک جلسه کاری

تجربیات شخصی از یک جلسه کاری

در جلسه هیئت مدیره یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ با نکاتی مواجه شدم که فکر کردم شاید به اشتراک گذاشتن اونها با شما، خالی از لطف نباشه.

1399/04/23
موفقیت-چگونه مفهوم کارآفرینی درون سازمانی را توسعه دهیم؟

چگونه مفهوم کارآفرینی درون سازمانی را توسعه دهیم؟

زمانی که یکی از مهندسان شرکت سونی برای خلق پلی استیشن با مدیران ارشدش می‌جنگید، هیچکس فکر نمی‌کرد روزی برسه که پلی استیشن به یکی از بزرگترین منابع درآمد گروه سونی تبدیل بشه. در حقیقت این موفقیت، نتیجه و خروجی مفهومی به نام «کارآفرینی درون سازمانی» بود.

1399/03/26
موفقیت-مدیریت بحران در چند قدم ساده!

مدیریت بحران در چند قدم ساده!

نمیدونم سال ۹۸ چند بار کلمه‌ی “بحران” رو گفتم یا شنیدم ولی قطعا کم نبوده: از مشکلات اقتصادی تا بلایای طبیعی و این آخری هم اپیدمی یک بیماری. هرچقدر “بحران” دیدیم و شنیدیم، “مدیریت بحران” کم دیدیم. شاید کمی هم “کنار گود نشستن و فریاد لِنگش کن سردادن” باشه اگر فقط توقع داشته باشیم و خودمون حتی سعی نکنیم مدیریت بحران رو یاد بگیریم.

1398/12/23
موفقیت-۵ عنصر پیشنهادی برای رهبری موفق

۵ عنصر پیشنهادی برای رهبری موفق

چند وقت پیش مطلبی از کوین کروز، نویسنده کتاب “رهبران موفق قانونی ندارند” می خوندم که با یه مقایسه کوچیک با فضای کسب و کار در ایران و تجربه چند ساله مدیریتی و رهبری که داشتم، می تونم اونها رو بعنوان عناصر رهبری موفق ذکر کنم:

1398/12/06
موفقیت-راهکارهای موفقیت در مدیریت

راهکارهای موفقیت در مدیریت

ماهیت مدیریت یکی از موضوعاتی که همواره در زمینه علم مدیریت مطرح است. این که علم است یا هنر ؟ آنچه که امروز بیشتر مورد نظر صاحبنظران علم مدیریت قرار گرفته این است که مدیریت آمیخته‌ای از علم و هنر است. اما این بسیار سوال خوبی است که راهکارهای موفقیت برای مدیران چیست؟ اجازه دهید همین ابتدا اشاره‌ای کنم به تعریف مدیریت

1396/08/16