مسابقه نامه نگاری

  فراخوان نامه‌نگاری با ایده پردازی مهرداد فاخر

   

  فراخوان نامه‌نگاری «برسد به دست خودم» با ایده‌پردازی مهرداد فاخر و داوری عبدالجبار کاکایی، عبدالجواد موسوی و مهسا ملک‌مرزبان، به مناسبت روزجهانی پُست منتشر شد.

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مسابقه نامه‌نگاری با عنوان «برسد به دست خودم» به بهانه روز جهانی پست (۹ اکتبر)  و با محوریت گفت‌وگویی مکتوب با آن‌که در آینده خواهید شد، برگزار می‌شود.

  عبدالجبار کاکایی، عبدالجواد موسوی و مهسا ملک‌مرزبان، از شاعران و نویسندگان صاحب‌قلم ایران، داوران این مسابقه هستند که ضمن انتخاب آثار ممتاز، برگزیده‌ای از نامه‌های مردمی را برای انتشار در کتابی با همین عنوان گزینش می‌کنند.

  «برسد به دست خودم»، موضوعِ هدف‌گذاری و آینده‌نگری جامعه ایرانی را در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی مد نظر قرار داده است تا در تلفیق با نامه‌هایی خطاب به خود، برآیندی از نگاه مردم و اهداف‌شان داشته باشد.

  مهرداد فاخر، ایده‌پرداز این مسابقه، در این‌باره می‌گوید: «هر ساله به مناسبت روز جهانی پست در سراسر دنیا، رویدادهای مختلفی برگزار می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به نمایشگاه‌های بین‌المللی و ... اشاره کرد، ولی امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری این رویدادها میسر نبود. به همین دلیل به فکر ایده‌ای برای گرامی‌داشت سنتی‌ترین شکل ارتباطات مردمی افتادم.»

  او ادامه می‌دهد: «ضمن این‌که مدتی است به دلیل یک پروژه پژوهشی درباره تیپاکس که امسال وارد شصتمین سال خدمت رسانی‌اش شده است، اسناد و خاطرات گذشته‌ام را مرور می‌کردم که به مجموعه نامه‌هایی برخوردم که پدرم در اوایل دهه ۷۰ برای من که در خارج از ایران مشغول به‌تحصیل بودم، می‌نوشت. این نامه‌ها و انتظار دلچسبی که پس از دریافت هرکدام وجود داشت، در دوران کودکی و نوجوانی به شدت بر من تاثیرگذار بود اما متاسفانه با گسترش اینترنت و به‌دنبالش رواج نامه‌های الکترونیکی از یک طرف و رشد رسانه‌های دیجیتال از طرف دیگر، موضوع نامه‌نگاری به فراموشی سپرده شد و امروزه، مردم ترجیح می‌دهند به جای انتظار برای انتقال پیام به یکدیگر، از سریع‌ترین شیوه‌ها استفاده کنند.»

  علاقمندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند نامه‌های خود را بی‌هیچ محدودیت کاراکتری تا تاریخ سوم آبان ۱۳۹۹ در فضای مجازی با عنوان هشتگ برسد_به_دست_خودم و منشن @mehrdadfakher منتشر و یا به آدرس ایمیل mehrdadfakher@yahoo.com ارسال کنند تا توسط سه داور این مسابقه بررسی شود.

  لازم به ذکر است چنانچه از آوردن اسم خود در نامه‌ها معذورید، می‌توانید آنها را با نام مستعار در اختیار ما قرار دهید

   khabaronline.ir/news/1442705

  نظر شما
  لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی:
  نظرات کاربران