اعلام برگزیدگان مسابقه «برسد به دست خودم» در شب یلدا

  اعلام برگزیدگان مسابقه نامه نگاری درشب یلدا

   

  به گزارش ایلنا، کمپین نامه نگاری «برسد به دست خودم» که به بهانه روز جهانی پست و با موضوع نگارش نامه‌ای به خود در ۱۰ سال آینده برگزار شده است، ۹۵۷ نامه به دبیرخانه مسابقه رسید که قرار بود از این بین تنها ۳ نفر براساس فرم نگارش و نگرش به آینده توسط داوران به عنوان برگزیده انتخاب شوند. 

  مهرداد فاخر، مدیرعامل شرکت تیپاکس و رییس هیئت مدیره هلدینگ فاخر درباره این کمپین نامه نگاری گفت: ««برسد به دست خودم» با محوریت هدف‌گذاری و آینده‌نگری جامعه ایرانی در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی برگزار شد تا در تلفیق با نامه‌هایی خطاب به خود، برآیندی از نگاه مردم و اهداف آن‌ها در این دوران داشته باشد. اما حقیقتاً نه فقط برای من بلکه برای تیم برگزاری و داوران مسابقه، این میزان استقبال غیر قابل تصور بود؛ به همین دلیل هم روند داوری‌ها تا امروز به طول انجامید. در نهایت داوران با مرور چند باره نامه‌ها توانستند به انتخاب‌های دقیقی برسند که در شب یلدا اعلام خواهند شد. »

  او در ادامه با اشاره به جوایز این مسابقه گفت: «ما در ابتدا بنا داشتیم تنها به سه نفر از برگزیدگان جوایزی را اهدا کنیم اما از آنجا که تعداد نامه‌ها بیشتر از حد انتظار بود، تصمیم گرفتیم سه نفر برگزیده هم تراز نیز به برندگان مسابقه اضافه کنیم. از طرف دیگر براساس رایزنی‌هایی که با کمیته ملی یونسکو در این مدت داشتیم، این کمیته اعلام کرد که به نفر اول لوح تقدیری از طرف یونسکو اهدا خواهد شد. بنابراین این مسابقه ۶ برگزیده دارد که از این بین سه نفر رتبه‌بندی شده و سایرین مشترکاً برنده جوایزی هم تراز با نفر سوم خواهند بود.» 

  مهرداد فاخر گفت: «ترجیح ما این بود که برای اختتامیه این کمپین مراسمی با حضور داوران، برگزیدگان و اهالی رسانه برگزار کنیم تا ضمن پرداختن به نامه‌های جمع آوری شده و نگاه مردمی در شرایط بحرانی، به اهمیت نامه نگاری هم بپردازیم که اما شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن باعث شد تا برخلاف میل باطنی مان، برندگان را از طریق رسانه‌های رسمی و مجازی اعلام کنیم.» 

  برگزار کننده کمپین نامه نگاری «برسد به دست خودم» پیش از این اعلام کرده بود که علاوه بر ۶ نامه برگزیده، بخشی از نامه‌ها که قابلیت انتشار داشته باشند، با ذکر نام نویسندگان آن‌ها و یا با نام مستعار، در کتابی با همین عنوان منتشر خواهد شد. او در این باره گفت: «برای انتشار کتاب هم برنامه‌های ویژه‌ای داریم و رایزنی‌هایی با کمیسیون ملی یونسکو انجام داده‌ایم که اخبار آن متعاقباً اعلام خواهد شد.» 

   این مطلب رو به صورت کامل از وب سایت خبری زیر دنبال کنید :

  www.ilna.news

  این بارتاب خبری را در سایت www.irna.ir نیز میتوانید بخوانید ..

  نظر شما
  لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی:
  نظرات کاربران