ارزش های سالانه شما چیه؟

  ارزش های سالانه شما چیه؟

   

  چند روزه فکرم درگیر این موضوعه که تا آخر سال ١۴٠٠ چه کاری باید کرده باشم که بگم برام سال خوبی بوده؟
  آینده‌نگری، تحول‌گرایی و جسارت برای من همیشه جزو ارزش‌های اساسی زندگی بودن که سعی کردم بهشون وفادار بمونم اما در فهرست ارزش‌های امسالم اینا رو هم در نظر گرفتم.

  پیشرفت و توسعه فردی:
  هر کدوم از ما نقاط قوت و ضعفی داریم که با کار کردن روی اونا میتونیم به بهترینِ خودمون نزدیک و نزدیک‌تر بشیم. به نظرم تا زمانی که برای پیشرفت خودمون وقت نذاریم، نمی‌تونیم انتظار یه جامعه پیشرفته رو هم داشته باشیم. من با یادگیری مداوم سعی می‌کنم انگیزه‌های زندگیم رو بالاتر ببرم.

  شفافیت در کلام و صراحت بیان:
  تا پیش از خوندن یکی از کتاب‌‌های مهم زندگیم چندان به این موضوع توجه نمی‌کردم اما حالا می‌فهمم که چقدر این مورد میتونه در روابط ما با آدما تأثیر بذاره و در پیشبرد اهدافمون مؤثر باشه البته منظورم صراحت در کمال ادب و احترامه که میتونه بیشتر از امر و نهی کردن آدم رو به خواسته‌هاش برسونه.

  مشارکت فعالانه:
  کار تیمی یکی از حلقه‌های مفقوده‌ی فرهنگ ماست اما به نظرم نیروهای یه سازمان حکم قطره‌هایی رو دارن که در کنار هم میتونن دریای پهناوری رو بسازن. برای اینکه بتونیم بهترین بهره رو از کار تیمی ببریم باید با افراد تیم مشارکت فعال داشته باشیم؛ اونا رو در تصمیم‌گیری‌ها دخیل کنیم و با تفویض اختیار اعتمادمون رو به اونا نشون بدیم.

  الهام بخشی و اثرگذاری:
  با اینکه این موضوع ظرائف خاص خودش رو داره اما تجربه به من ثابت کرده که میتونه در کار گروهی و رهبری تیم بی‌نهایت مؤثر باشه. هر انسانی استعدادهای ذاتی خودش رو داره فقط کافیه در مواجهه با افراد نشون بدیم که چطور میتونن از این استعداد با شور و شوق در جایگاه درست استفاده کنن. با این کار میتونیم نه فقط برای خودمون که برای جامعه هم ارزش‌آفرین باشیم.

  📍ارزش‌های شما برای امسال چیه؟

  اشتراک گذاری :
  نظر شما
  لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی:
  نظرات کاربران